.HOME .ABOUT US .CONTACT US .SERVICES

.RECENT EVENTS

Search Categories



HOW TO SEARCH

Events Menu


LATEST EVENTS UPLOADED

ALL CATEGORIES

ALL ENTRIES

List of Events


ATHLETICS
AWARDS FUNCTION
BIKER DAY JOL
CYCLING
FUNCTIONS
GOLF DAYS
GRADUATIONS
GS TROPHY
GYMNASTICS
JUNIOR AFRICA CHALLENGE
KARATE
MATRIC FAREWELLS
NETBALL
ROWING
SA KIDS GOLF
SWIMMING
TENNIS
ZWARTKOPS

1
BROWSE
CATEGORIES
2
ADD
ITEMS
3
YOUR
DETAILS
4
ORDER
PAYMENT
5
SHIPPING
INFORMATION

Main Categories


Our photos are divided into sub categories as shown below. To find photographs, you can follow the links below or enter your team name, category, date or category type in the search box on the left under CATEGORIES MENU.

Afrox Awards Ceremony


AWARDS FUNCTION
AFROX 24 NOVEMBER

Asa Sub Youth Inter Provincial Champs


ATHLETICS
PILDITCH STADIUM 18 NOVEMBER

Bmw Gs Trophy


GS TROPHY
DRAKENSVILLE RESORT 10 SEPTEMBER
DRAKENSVILLE RESORT 11 SEPTEMBER
DRAKENSVILLE RESORT 12 SEPTEMBER

Centrum Kids Like To Bike


CYCLING
AVIANTO 13 MARCH

D12 Primary Schools Championships


ATHLETICS
ROODEPOORT ATHLETIC STADIUM 17 FEBRUARY

Dhl Employee Of The Year Awards


AWARDS FUNCTION
SCARLETT RIBBON GREENSTONE 23 JANUARY

Garshand Gholfdag


GOLF DAYS
WINGATE COUNTRY CLUB 30 OCTOBER

Gauteng Champioships Rowing


ROWING
ROODEPLAAT DAM 4 NOVEMBER 2016
ROODEPLAAT DAM 5 NOVEMBER 2016
ROODEPLAAT DAM 6 NOVEMBER 2016

Gauteng Gymnastics


GYMNASTICS
MATTSPORT CENTRE 26 MAY
MATTSPORT CENTRE 27 MAY

Gauteng North Mini Masters


TENNIS
GAUTENG NORTH TENNIS CLUB GROENKLOOF 21 OCTOBER
GAUTENG NORTH TENNIS CLUB GROENKLOOF 22 OCTOBER

Gauteng Primary School Championships


ATHLETICS
ABSA STADIUM LC DE VILLIERS 1 MARCH
ABSA STADIUM LC DE VILLIERS 2 MARCH

Gauteng Secondary School Championships


ATHLETICS
ABSA STADIUM LC DE VILLIERS 7 MARCH
ABSA STADIUM LC DE VILLIERS 8 MARCH

Gert Le Roux Memorial


ATHLETICS
BESTMED TUKS ATHLETIC STADIUM 27 OCTOBER
BESTMED TUKS ATHLETIC STADIUM 28 OCTOBER
BESTMED TUKS ATHLETIC ST

Goue Liga Helpmekaar Byeenkoms


ATHLETICS
UJ STADIUM 21 FEBRUARY

Gr1 To 3 Athletics


ATHLETICS
LAERSKOOL ROODEKRANS 14 JANUARIE

Gymnastics Kempton Park


GYMNASTICS
KEMPTON PARK INDOOR SPORTS ARENA 20 MAY

Helpmekaar Prestige Byeenkoms


ATHLETICS
UJ ATHLETIC STADIUM 19 FEBRUARY

Hoerskool Florida Atletiek


ATHLETICS
HOERSKOOL FLORIDA 5 FEBRUARY

Hts John Vorster Matric Farewell


MATRIC FAREWELLS
BATTER BOYS 27 SEPTEMBER

Inter Athletics Ruimsig


ATHLETICS
ROODEPOORT STADIUM 8 FEBRUARY

Jka Karate Gauteng Championships


KARATE
STANDARD BANK INDOOR SPORTS ARENA

Johannesburg Noord Kampioenskappe


ATHLETICS
ROODEPOORT ATHLETIC STADIUM 12 FEBRUARIE

Laerskool Tygerpoort Netbaldag


NETBALL
LAERSKOOL TYGERPOORT 11 NOVEMBER

Mayoral Gala


SWIMMING
HILLCREST SWIMMIMG POOL 2 DECEMBER
HILLCREST SWIMMIMG POOL 3 DECEMBER

Metro Fibre Golf


GOLF DAYS
IRENE COUNTRY CLUB 10 OCTOBER

Moer En Soek Gholfdag


GOLF DAYS
PEBBLE ROCK COUNTRY CLUB 2 DECEMBER

National Secondary Schools Track And Field Championship


ATHLETICS
PETER MOKABA STADIUM 27 MARCH

North Zone Festival


GYMNASTICS
MATSPORT CENTRE 23 JUNE
MATSPORT CENTRE 24 JUNE

Nts Championship


SWIMMING
HILLCREST SWIMMING POOL 10 DECEMBER
HILLCREST SWIMMING POOL 7 DECEMBER
HILLCREST SWIMMING POOL 8 DECEMBER
HILLCREST SWIMMING POOL 9 DECEMBER

Prestige Byeenkoms Laerskole


ATHLETICS
HOERSKOOL NOORDHEUWEL 29 JANUARY

Que Sera Biker Day Jol


BIKER DAY JOL
QUE SERA PUB AND GRILL 13 JANUARY

Randburg Hoerskool Prestige Byeenkoms


ATHLETICS
ROODEPOORT STADIUM 12 FEBRUARY

Rec Club Yearend Function


FUNCTIONS
DWAALBOOM REC CLUB 24 NOVEMBER

Rhythmic Gymnastics Invitational


GYMNASTICS
MATSPORT SENTRUM 2 JUNE
MATSPORT SENTRUM 3 JUNE

Rock The Boat


ROWING
ROODELPLAAT ROWING CLUB 4 FEBRUARY

Roodepoort Championships


ATHLETICS
ROODEPOORT ATHLETIC STADIUM 10 FEBRUARY

Sa Kids Junior Africa Challenge


JUNIOR AFRICA CHALLENGE
ZEBULA COUNTRY CLUB 04 SEPTEMBER

Sa Schools Rowing Championships


ROWING
ROODEPLAAT DAM 4 MARCH
ROODEPLAAT DAM 5 MARCH
ROODEPLAAT DAM 6 MARCH

Sa Taxi Year End Function


FUNCTIONS
GALLAGHER CONVENTION CENTRE 9 NOVEMBER

Saska National Championship


KARATE
CULLINUN COMMINUTY CENTRE 6 OCTOBER
CULLINUN COMMINUTY CENTRE 7 OCTOBER

Sub Youth Agn Championship


ATHLETICS
PILDITCH ATHLETIC STADIUM 4 NOVEMBER

Super Inter Germiston


ATHLETICS
GERMISTON STADIUM 2 MARCH

Uj Top 15 Athletics


ATHLETICS
UJ ATHLETIC STADIUM 10 FEBRUARY

Us World Qualifier Championships


SA KIDS GOLF
BRONKHORSTSPRUIT COUNTRY CLUB 15 FEBRUARY
BRONKHORSTSPRUIT COUNTRY CLUB 16 FEBRUARY

Valhalla Grr Graduation


GRADUATIONS
VALHALLA PRIMARY SCHOOL 3 NOVEMBER

Victoria Lake National Sprints


ROWING
VLC REGATTA 30 JANUARY
VLC REGATTA 31 JANUARY

Vlc Regatta


ROWING
VICTORIA LAKE CLUB 28 JANUARY
VICTORIA LAKE CLUB 29 JANUARY

Waterkloof Atletiek Byeenkoms


ATHLETICS
LC DE VILLIERS TUKS 27 JANUARY

Zwartkops Brunch Cruise


ZWARTKOPS
ZWARTKOPS RACEWAY 10 OCTOBER
ZWARTKOPS RACEWAY 12 MARCH
ZWARTKOPS RACEWAY 12 NOVEMBER
ZWARTKOPS RACEWAY 15 JANUARY
ZWARTKOPS RACEWAY 17 JANUARY
ZWARTKOPS RACEWAY 17 SEPTEMBER
ZWARTKOPS RACEWAY 20 NOVEMBER
ZWARTKOPS RACEWAY 26 FEBRUARY
ZWARTKOPS RACEWAY 3 DECEMBER
ZWARTKOPS RACEWAY 7 MAY

Zwartkops Cars


ZWARTKOPS
ZARTKOPS RACEWAY 22 JANUARY
ZWARTKOPS RACEWAY 14 MAY

Order Details


R 0.00


0 ITEM(S)

Contact Details


Johann Shepherd

[T] 072 164 5919
[Eorders@shots.co.za

Quintin Shepherd

[T] 076 268 0211
[Eshep@shots.co.za

Services



© 2018 DIGITAL EVENT IMAGING